Manisa Su ve Kanalizason İdaresi Genel Müdürü Şehnaz Başaran

25 Nisan 1960 tarihinde Bilecik iline bağlı Bozüyük İlçesinde doğdu. İlkokulu Eskişehir’de, Ortaokulu Bozüyük’te, lise eğitimini ise Eskişehir Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü’nde tamamladı. 1978-1982 yılları arasında öğrenim gördüğü Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden “İnşaat Mühendisi” olarak mezun oldu.


25 Ağustos 1983 tarihinde İller Bankası Genel Müdürlüğü bünyesindeki Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı’nda İnşaat Mühendisi ünvanıyla iş hayatına başladı. Daire başkanlığı tarafından yürütülen atıksu şebeke, arıtma ve deşarj tesislerinin tatbikat aşamaları ve Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nın belediyelerin yurtdışı kredili altyapı inşaatlarının işleyişi konusunda çeşitli kadrolarda görev aldı.


1999 Marmara Depremi sonrasında Kalıcı Konutlar Teknik Altyapı İnşaatlarında görevlendirilerek 2003 yılı sonuna kadar bu alandaki çalışmaları da yürüttü.


06 Haziran 2014 tarihinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 17 Nisan 2019 tarihinde ise Genel Müdür olarak görevlendirildi.


1986 yılında evlenen Şehnaz Başaran, ODTÜ Ekonomi mezunu bir kızı, ODTÜ Fizik Bölümü mezunu bir oğlu olmak üzere iki çocuk annesidir.