Genel Müdür Başaran’dan 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Genel Müdür Başaran mesajında, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalıştıklarını söyledi.
05.06.2020

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Şehnaz Başaran, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde bir mesaj yayınlayarak, “Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Tüm insanlık bugün, kaynakların sürdürülebilir kullanımının benimsendiği, biyolojik çeşitliliğin korunduğu, çevre kirliliğinin önlendiği daha yeşil ve daha yaşanabilir bir dünya için çaba göstermektedir. Çevre sorunlarının çözümü, uzun vadeli yatırımların yürütülmesi ile gerçekleşmektedir. Biz de kurum olarak atık yönetimi, iklim dostu teknoloji ve güneş enerjisi kaynaklarının kullanımı noktasında önemli yatırımlar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

Misyon ve vizyonumuz doğrultusunda çalışmalarımız sürüyor

Genel Müdür Başaran açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Vatandaşlarımızın uluslararası standartlarda içme suyuna ulaşımını sağlamak için il genelinde BİN 56 içme suyu deposunda bakım onarım çalışması gerçekleştirdik. 51 adet içme suyu deposu inşa ettik. Yapmış olduğumuz altyapı yatırımları ile eski içme suyu ve kanalizasyon hatlarını sağlıklı hale getirdik. Gediz ve Bakırçay Havzalarını eski özlenen günlerine kavuşturmak için 18 atıksu arıtma tesisimizi başarıyla işletiyoruz. Şu an inşaatı devam eden 2 adet tesisimizde de çalışmalarda sona yaklaştık. İşlettiğimiz tesislerde bugüne kadar 147 milyon metreküp atıksu arıtımı gerçekleştirdik. Bugüne kadar 655 kilometre dere temizlik çalışması yaptık. Hayata geçirilen çalışmalar neticesinde 707 BİN ton çöpü dere yataklarından uzaklaştırdık. Buna ek olarak, 5 kilometre dere ıslahı, 2 kilometre kutu menfez, 30 kilometre de korkuluk imalatı gerçekleştirdik. İl genelinde daha sağlıklı bir çevre için 5 binin üzerinde de işletmeye denetim yaptık. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün önderliğinde Genel Müdürlüğümüz, vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve refah düzeyi yüksek bir kentte ikamet etmeleri için yatırımlar gerçekleştirmekte olup, önümüzdeki süreçte de misyon ve vizyonu doğrultusunda hizmet ve yatırımlarına devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ