İş Makinelerinin Periyodik Kontrolleri Yapıldı
MASKİ Genel Müdürlüğünün, araç filosunda bulunan iş makine ve ekipmanlarının çalışma ortamlarında daha güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak adına periyodik kontrolleri yapıldı. Gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından eskiden yetkili kurumlara yaptırılan çalışma artık idare bünyesinde yapılarak kurum bütçesine de katkı sağlandı.
02.06.2020

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yürüttüğü yatırımlarda kullandığı iş makinesi ve ekipmanlarının daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmalarını yürütmek adına periyodik bakımlarını yaptı. Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma sayesinde araç filosunda bulunan iş makinelerinin periyodik bakımları yapılarak trafik kanun ve yönetmeliğine uygun hale getirildi.

Kurum bütçesine katkı

İlgili yönetmelik gereği Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yetkili kıldığı Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE) İş Ekipmanları Periyodik Muayene Eğitim Uzmanlığı belgesini alan idare, bünyesindeki iş makinesi ve ekipmanlarının kontrollerini kendisi yapmaya başladı. Eskiden yetkili kurumlara yaptırılan çalışma artık idare bünyesinde yapılarak kurum bütçesine katkı sağlandı.          

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ