Soma Karacahisar’ın Sondajı Faaliyete Alındı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Soma’nın Karacahisar Mahallesinde saniyede 3 litre verime sahip bir sondaj kuyusu açtı. Bin 700 metre terfi hattı da döşenen sondaj bağlantıları yapılarak faaliyete alındı. Mahalle Muhtarı Behzat Yankın da yapılan çalışma ile su sorunlarının çözüldüğünü belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.
10.12.2019

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, mahallelerde ortaya çıkan içme suyu ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından Soma’nın Karacahisar Mahallesinde bir sondaj kuyusu açıldı. Mevcut sondajda su miktarının azalması nedeniyle açılan yeni sondajda saniyede 3 litre verime sahip suya ulaşıldı. Bin 700 metre terfi hattı döşenerek içme suyu deposuna bağlantısı yapılan sondaj devreye alındı. Karacahisar’a yeniden yeterli su temin edilmesini sağlayan çalışma sonrasında mahalle sakinleri MASKİ’ye teşekkür etti.

“Susuzduk, artık su sıkıntımız bitti”

Mahalle Muhtarı Behzat Yankın, “MASKİ’nin çalışmalarından memnunuz. Sağ olsun MASKİ ekipleri çok çalıştı. Susuzduk, artık su sıkıntımız bitti. Ekipler, bir süredir çalışmayan içme suyu arıtma tesisimizi de çalışır duruma getirdi. Cengiz Başkanımızdan Allah bin kere razı olsun. İnşallah bir gün kendisini mahallemizde ağırlarız” dedi.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ