Geçiş İşlemleri
1- 3516 Sayılı Yasa Gereği, 10 yıllık Damga süresini doldurmuş sayaçların değiştirilmesi zorunludur. Büyükşehir Belediye Meclisi Üyelerince 12.05.2015 Tarihinde yapılan MASKİ Genel Kurulu 2. Birleşiminde alınan karar gereği, ilimizdeki tüm sayaçların kartlı sayaç olarak yenilenmesi işlemine başlanmıştır.

2- Kartlı Sayaç kullanan abonelere su ücreti %10 indirimi uygulanacaktır.

3- Kartlı Sayaç Ücreti isteğe bağlı peşin veya 18 eşit taksite kadarki seçeneklerle ödenebilecektir.

4- 10M³ su, otomatik olarak yeni takılan sayacınıza yüklenmiştir. Kartlı sayacınızın takılmasına müteakip en geç 5 iş günü içerisinde veznelerimizden kredi yükleme kartının teslim alınmasi gerekmektedir. Karta kredi yükleme işlemi sonrasında, sayac okutularak karttaki bakiyenin sayaca aktarılması gerekmektedir.

5- Abone, bağlanan yeni sayaca ait akıllı kartına otomatik yüklenmiş 10M³ suyun ücretini MASKİ veznelerinden ödeyecektir.

6- Abonece Akıllı Karta yapılan her su yüklemesinde suyun 3M³ lük kısmı yedek kredi olarak ayrılmaktadır. Su bitip vana kapandığında, kartın tekrar sayaca okutturulması ve kartta kalan 3M³'lük yedek kredinin sayaca yüklenmesi gerekmektedir. Bu işlem, abonenin kartına yeni su yüklemesi yapması için bir hatırlatmadır.

7- Hafta İçi 17.00-09.00 saatleri arasında ve haftasonu, sayaçtaki kredinin bitmesine müteakip, kartta bulunan yedek kredi sayaca aktarılmalıdır. Takiben yedek kredinin sıfıra düşmesi durumunda su kesilmeyecektir. Ancak bu süre zarfında kullanılacak olan su miktarı sayaçta borç bakiye olarak gözükecektir. Veznelerden yapılacak su yüklemesi sonrası, kartın evde sayaca okutulması sırasında, kullanılan borç su M³ tutarı sayaca yüklenen kredi bakiyesinden düşecektir.

8- Yedek kredinin hafta içi mesai saatleri içinde bitmesi ve yine mesai saatleri içinde veznelerimizden kredi yüklemesi yapılmaması halinde, avans yükleme cihazlarından, 3M³'lük avans kredi yüklemesi yapılabilecektir. Bu işlem 7/24 herbir kredi yüklemesi öncesinde maksimum 2 kez yapılabilecektir.

İlk yüklemede,
» Varsa geçmiş dönem borcunun tamaminin, 8 eşit taksite kadar ödenmesinin talep edilmesi halinde ise ilk taksit tutarının,
» Varsa önceki sayaçtan kalan son kullanim bedelinin,
» Yeni sayaç bedelinin ilk taksiti ile birlikte ödenmesi gerekmektedir.
Diğer Başlıklar

İLÇE PROJELERİMİZ