Soma Mahallelerinde 8 Kilometrelik Dere Temizliği
MASKİ Genel Müdürlüğü, Soma ilçesine bağlı Zafer ve İstasyon mahallelerinde toplamda 8 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışma ile dere yataklarında oluşabilecek taşkın tehlikesine karşı önlem alındı.
05.04.2021

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkınların önüne geçmek için dere yataklarında temizlik  çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Soma ilçesine bağlı Zafer ve İstasyon mahallelerinde toplamda 8 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirildi. Yapılan çalışma ile temizlik yapılan bölgelerde taşkın riskine karşı önlem alındı.

“MASKİ önlemini aldı”

İstasyon Mahallesi Muhtarı İbrahim İlhan, “MASKİ ekipleri, mahallemizdeki dere yataklarında yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkınlara karşı gereken önlemi aldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve ekiplerine teşekkür ediyorum. Hizmetlerden memnunuz” ifadelerini kullandı. Zafer Mahalle Muhtarı Hüseyin Balkan da yapılan temizlik çalışmasından memnun kaldığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ