SAĞLIKLI ATIKSU SİSTEMİ İÇİN EROĞLU’NDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI
MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Kula’nın Eroğlu Mahallesi’ndeki foseptik imalat çalışmalarına başladı.
11.10.2018

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi ile il genelinde yürüttüğü altyapı hizmetleriyle daha sağlıklı yerleşimler inşa etmeye devam ediyor. Bu çalışmalar dahilinde MASKİ, Kula ilçesine bağlı Eroğlu Mahallesi’ne kazandıracağı foseptik imalatının da çalışmalarını başlattı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen iş kapsamında modern bir atıksu sistemi oluşturuluyor. Sonrasında vidanjörler aracılığıyla çekilen atıksular, arıtma tesisine taşınarak sağlıklı şekilde arıtım işlemine tabi tutulacak.

Kanalizasyon hattı çalışmaları son sürat

Ayrıca MASKİ ekipleri tarafından, mahallede 12 kilometre uzunluğunda da kanalizasyon hattı döşeniyor. Yüzde 85 oranında tamamlanan kanalizasyon çalışmasının sona ermesinin ardından, 12 kilometrelik içme suyu şebekesi de MASKİ tarafından daha modern ve kullanışlı hale getirilecek.

“Böyle güzel işlerin daima arkasındayım”

Eroğlu Mahalle Muhtarı Adem Baştürk, “Mahallemizdeki çalışmalarımız gayet güzel gidiyor. Bu işler altyapı anlamında gerçekten ihtiyacımız olan, önemli konulardı. Şuan hattımız da, foseptiğimiz de en sağlıklı şekilde yapılıyor. Hizmetlerinden ötürü Cengiz Başkanımıza ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a çok teşekkür ediyorum. Hem bir mahalleli, hem de muhtar olarak çalışmalardan memnunum. Hizmetlerin devamını diliyorum. Böyle güzel işlerin daima arkasındayım” dedi.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ