DEMİRCİLER VE HÜKÜMET CADDESİ’NDE ALTYAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI
MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Ahmetli’deki esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldiğinde söz verdiği ‘Hükümet ve Demirciler Caddesi Yol Tretuvar ve Meydan Düzenlemesi’ projesi kapsamında 750 metrelik yağmursuyu hattı döşeme çalışmasına başladı.
12.07.2018

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde uzun yıllar kullanılacak altyapı çalışmalarına imza atıyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün, Ahmetli ilçesi ziyaretinde esnaf ve vatandaşlara müjdesi olan prestij cadde projesinde altyapı çalışmaları başladı. Hükümet ve Demirciler Caddesi’nde uygulanacak proje kapsamında ilk olarak 750 metrelik yağmursuyu hattı çalışmaları başladı.

Yeni bir yaşam alanı yaratılacak

Altyapı projesinin tamamlanması ile birlikte, toplamda bin 400 metre uzunluğundaki caddeler tek şerit olarak tasarlanacak. Yaya sirkülasyonunun devamlılığı için kaldırım düzenlemesi, engelli kılavuz çizgileri ve rampaları ile otopark cepleri de yapılacak. Bitkisel alanlar ve ışıklandırma unsurlarının hat boyunca yer alacağı proje tamamlandığında Ahmetlili vatandaşların yürüyüş yapmaktan keyif alacağı, sosyal zamanlarını geçirebileceği, görsel anlamda ilçeye görsel şölen sunacak yeni bir yaşam alanı kazandırılacak.

 

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ