MASKİ PERSONELİ, YANGIN KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLDİ
MASKİ Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın işletme ve çalışan güvenliği açısından alınması gerekli eğitimlerden biri olan genel yangın eğitimleri kapsamında personeline eğitim verdi. Eğitimin ardından Acil Durum Toplanma Bölgesi’nde yangın söndürme tatbikatı yapıldı.
14.10.2017

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü,  kurum içi iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve düzenli şekilde yürütülmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı ile Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından MASKİ personeline yönelik ‘Yangın Eğitimi’ düzenlendi. MASKİ daire başkanları, şube müdürleri ve çalışanlarının katıldığı eğitimin açılış konuşmasını MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen gerçekleştirdi. MASKİ tarafından yılda 200’e yakın eğitim düzenlendiğini vurgulayan Genel Müdür Yardımcısı Bilgen, eğitimin, bilgilerin güncellenerek kaliteli hizmet sunulması noktasında büyük payı olduğuna değindi. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Personeli Serdar Kurt tarafından verilen eğitimde, binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelik gereği personelin olası yangın anında nasıl davranması gerektiği anlatılarak, konu hakkında bilinçlenmesi sağlandı.

Eğitimde edinilen bilgiler uygulamaya döküldü

Yapılan sunumun ardından MASKİ acil durum toplanma bölgesinde uygulama yapılarak, yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, daire başkanları ve çalışanların katıldığı tatbikat sırasında, eğitimde edinilen bilgiler uygulamaya döküldü.

“İnsan sağlığı her şeyin başında”

MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak yalnızca saha personelimizin değil, hizmet binalarımızda görev yapan çalışanlarımızın da acil durumlarda yapması gerekenler hakkında bilinçlenmesi amacıyla uygulamalı eğitimlere önem veriyoruz. Bu eğitim ve tatbikatlarımız sayesinde, olası bir durumda paniğe kapılmadan yapılması gerekenleri doğru biçimde aktararak personelimizin bilinçlenmesini sağlıyoruz. Elbette ki insan sağlığı her şeyin başında geliyor. Bizler de bunu sağlayacak koşulları temin etmek için ilgili daire başkanlıklarımız ve birimlerimiz ile birlikte var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ