GEBELER’DE ANA HAT DÖŞEMELERİ TAMAMLANDI
MASKİ Genel Müdürlüğü, Kırkağaç’ın Gebeler Mahallesi’ndeki hat döşemelerini tamamlayarak, mahallenin 8 buçuk kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon altyapısını yeniledi.
11.10.2017

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında başlattığı altyapı çalışmalarında hız kesmiyor. Bu kapsamda MASKİ, Kırkağaç ilçesine bağlı Gebeler Mahallesi’ndeki içme suyu ve kanalizasyon ana hattı döşemelerini tamamladı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen iş çerçevesinde, mahallenin 3 buçuk kilometrelik kanalizasyon hattı ile 5 kilometrelik içme suyu şebekesi yenilendi. Parsel bağlantılarının yapılmasının ardından, mahallenin üst yapısı da ele alınarak 20 bin metrekare kilit parke taş döşemesi gerçekleştirilecek.

Mahalleye 2 adet fosseptik inşa ediliyor

Gebeler’deki ana hat döşeme çalışmalarını tamamlayan MASKİ ekipleri, mahalleye kazandırılacak fosseptiklerin de imalatına başladı. Mahallede sağlıklı altyapıyı temin etmek amacıyla iki adet foseptik inşa edilerek, yeni kanalizasyon hatlarından ulaşan atıksuların mahalleliyi rahatsız etmeden depolanması ve buradan da arıtma tesislerine intikali sağlanacak.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ