KOCAİSKAN YENİ SONDAJINA BİR ADIM DAHA YAKLAŞTI
MASKİ Genel Müdürlüğü, Kırkağaç ilçesine bağlı Kocaiskan Mahallesi’nde açtığı sondajın içme suyu deposuna bağlantısını yapmak için terfi hattı döşedi.
17.07.2017

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, mahallelerin su sıkıntısı çekmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından Kırkağaç’ın Kocaiskan Mahallesi’nde 180 metre derinlikte sondaj açıldı. Sondajdan saniyede 5 buçuk litre verime sahip su elde edildi. Numune sonuçlarının olumlu geldiği sondajın içme suyu deposuna bağlantısının yapılması için 640 metrelik terfi hattı döşeme çalışması tamamlandı.

“Sağolsun Cengiz Ergün bizi susuz koymadı”

Kocaiskan Mahalle Muhtarı Celal Yıldız, “Mahallemiz yaz aylarında su sıkıntısı çekiyordu. Bunun için MASKİ’ye başvurumuzu yaptık. Gelip sondajımızı açtılar. Terfi hattımız da bitti. Eski hatlarımız çok kötüydü, sürekli arıza çıkarıyordu.  Şimdi sapasağlam, yeni su boruları döşendi. Bir tek elektrik işimiz kaldı, o da yapılınca suyumuza kavuşacağız. Cengiz Ergün’den Allah razı olsun, bizi susuz koymadı. MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ve tüm çalışanlarına da selam eder, teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ